Czarna Pantera (2018)

Czarna Pantera 2018-11-30 17:01:15

Źródło: filmweb.pl oraz imdb.com

Film "Czarna Pantera" uzyskał ocenę 6.00, bazując na ocenach pozostawionych w serwisie  oraz imdb.com .

Chcesz obejrzeć?

Znajdź ten film na DVD lub Blu-Ray

Tytuł oryginalny

  • Black Panther

Gatunek

Produkcja

Reżyseria

Scenariusz

Obsada

Czas trwania

  • 2 godz. 14 min.

Data premiery

  • 2018-02-16

Data premiery DVD

  • 2018-02-16

Box office

  • $501,105,037

Studio

  • Marvel Studios

Kategoria wiekowa

  • PG-13

Strona internetowa

Zobacz również

Zarys fabuły

T'Challa po śmierci ojca wraca do rodzinnego kraju, by objąć tron. Wkrótce Wakanda zostaje napadnięta przez dawnego wroga. Młody władca zbiera sojuszników, aby pokonać przeciwnika i ochronić swój lud. Jako Czarna Pantera staje w obronie nie tylko swojej ojczyzny, ale i całego świata.

Po wydarzeniach Kapitana Ameryki: Wojna domowa, król T'Challa wraca do domu, aby służyć jako nowy przywódca swojego kraju. Jednak T'Challa wkrótce dowiaduje się, że jest kwestionowany o tron z frakcji w swoim własnym kraju. Kiedy dwóch wrogów spiskuje, aby zniszczyć Wakandę, bohater znany jako Czarny Pantera musi połączyć siły specjalne C.I.A. agenta Everett K. Rossa i członków Dora Milaje, Wakanadan, aby zapobiec wciągnięciu Wakandy do wojny światowej.

Recenzja

Filmy Superhero nigdy nie są wstrząśnięte. Zawsze istniał niewidzialny - ale niezaprzeczalny - gwizd krytycznej pogardy związany z filmami, które kręciły się wokół ludzi o nadludzkich zdolnościach. Częściej niż nie, filmy te są postrzegane (i oceniane) jako rozrywka popcorn: dobra zabawa, ale nie obiektywnie dobre. Nawet najlepsze przykłady tego gatunku rzadko, jeśli w ogóle, są traktowane poważnie przez krytyków lub na pokazach nagradzanych. Ale wszystko, co ma się zmienić z Black Panther - śmiały, genialny hit tętniący pomysłami, postaciami i wiadomościami, które sprawią, że Twoja dusza uleci. Nie jest przesadą stwierdzenie, że nigdy wcześniej niczego takiego nie widzieliście ani nie doświadczyliście.... Film zaczyna się od nieco spokojnego początku, kiedy ponownie wprowadzamy się do T'Challi (Czadwick Boseman), świeżo ukoronowanego króla Wakandy, który jest również wpleciony w moc przodków boga pantery swojego narodu. Reżyser Ryan Coogler poświęca swój czas na przedstawienie nas wszystkim kluczowym graczom w pierwszym akcie filmu, od najważniejszych członków dworu królewskiego T'Challi po obrzędy, rytuały i sztywność samej Wakandy. To nigdy nie jest nudne, ale Black Panther przez chwilę pozostaje w tonacji molowej. Być może zastanawiasz się, dokąd zmierza film, ponieważ T'Challa staje przed wyzwaniem dla swojego autorytetu z pięciu plemion Wakandy. Trudno sobie wyobrazić, co film chce powiedzieć, gdy T'Challa - który z łatwością mógłby delegować odpowiedzialność - bierze na siebie osobiste polowanie na kradziony artefakt z najcenniejszego zasobu naturalnego Wakandy, jakim jest wibranium (Andy Serkis). W miarę rozwoju Black Panther wszystko zaczyna nabierać sensu, w kategoriach dramatycznych, emocjonalnych i narracyjnych. Nagle nie jesteśmy tylko świadkami rosnącego pai....

Galera zdjęć

Serwis VODPLAY.pl sprawdza dla Ciebie, w których platformach VOD obejrzysz legalnie cały film czarna pantera online. Reżyserem filmu jest Ryan Coogler. Zdecydowanie możemy zaliczyć ten film do gatunku Akcja. Cały film trwa około 2 godz. 14 min. Premiera miała miejsce w piątek 16 luty 2018. Ten materiał w zależności od serwisu VOD może być dostępny za darmo, z napisami, z lektorem lub z dubbingiem. Dystrybucja filmu "Czarna Pantera" jest zapewniana przez legalne źródła. Nie zezwalamy na umieszczanie odnośników do darmowych wersji "Czarna Pantera" na serwisach typu zalukaj, cda, kinoman czy youtube.

W naszym serwisie NIE znajdziesz linków do pirackich źródeł. Bazujemy na ogólnodostępnych serwisach takich jak filmweb.pl oraz imdb.com. Linki, które są dostępne po zalogowaniu, prowadzą do autoryzowanych serwisów VOD, dzięki czemu masz pewność, że wspierasz legalną kulturę.