Aktualności

Niedosyt – opowieść o szukaniu siebie

Niedosyt to intrygujący dramat, który w niezwykle ciekawy i oryginalny sposób łączy elementy horroru i dramatu psychologicznego. Opowieść ta posiada ukryty przekaz, jest bowiem próbą zmierzenia się z iluzorycznym szczęściem, które tak naprawdę nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.

King’s Man: Pierwsza Misja, czyli jak powstała agencja

W filmie King’s Man: Pierwsza misja będziemy mieli okazję odkryć początki działalności pierwszej niezależnej agencji wywiadowczej Kingsman. Akcja filmu toczy się jeszcze przed wydarzeniami z dwóch pierwszych części, dzięki czemu dowiemy się jak w ogóle doszło do powstania ugrupowania!

Nierówna walka na śmierć i życie - Guns Akimbo

Miles prowadzi nudne życie, które koncentruje się na poszukiwaniu swojej byłej dziewczyny o imieniu Nova. Wszystko zmienia się w momencie, gdy musi stanąć do nierównej walki gladiatorów, w której stawką jest nie tylko jego życie, ale także życie jego ukochanej. Nad całym przedsięwzięciem trzyma pieczę tajemnicza, złowroga organizacja, która nie cofnie się przed niczym, by doprowadzić do jego śmierci.

Niecodzienna, lecz prawdziwa miłość - Matthias i Maxime

"Matthias i Maxime" to kanadyjski dramat koncentrujący się na problemach społeczności LGBT. Podczas pracy nad krótkim filmem do projektu studenckiego dwoje przyjaciół bierze udział w pocałunku w ramach scenariusza. Ta intymna chwila rozpoczyna reakcję łańcuchową wydarzeń, od ciągłych pytań o ich seksualność do zmiany charakteru ich przyjaźni i przedstawienie ich związku szerszemu gronu społecznemu. 

Miłość niejedno ma imię - 365 dni

"365 dni" uważany jest za pierwszy polski erotyk, którego reżyserią zajęła się Barbara Białowąs. Szef sycylijskiej mafii Massimo Torricelli przejmuje rządy nad rodziną po śmierci swojego ojca. Los splata go z dyrektorką sprzedaży Laurą Biel, która w wyniku dziwnego splotu zdarzeń - w wyniku ratowania związku - pojawia się na Sycylii. Mężczyzna więzi ją na tytułowe 365 dni, które mają by czasem na to, by Laura go pokochała.

Powrót znanego niebieskiego jeża - Sonic Szybki Jak Błyskawica!

"Sonic. Szybki jak błyskawica" to komedia przygodowa oparta na fabule gry komputerowej. W filmie na ekran znów powraca znany od wielu lat niebieski jeż Sonic. Tym razem łączy on siły z policjantem z San Francisco - Tomem Wachowskim. Ich celem jest pokonanie złego Doktora Robotnika, który chce złapać Sonica. 

Uniwersalne wartości nadal w cenie - Cóż za piękny dzień!

"Cóż za piękny dzień" to aktualne historia dobroci triumfującej nad cynizmem, opartej na prawdziwej historii Freda Rogersa (Tom Hanks) oraz jego przyjaźni dziennikarzem Tomem Junodem. Gdy ci dwaj poznają się, wszystkie negatywne przywary zaczynają znikać, a między mężczyznami nawiązuje się głęboka, przyjacielska - oparta na życzliwości - relacja. Doskonałe kino reżyserii Marielle Heller.

W interesach nie ma sentymentów - Dżentelmeni

Mickey Pearson (Matthew McConaughey) zbudował w Londynie potężne imperium narkotykowe. Pewne wydarzenia sprawiają, że chce jednak wycofać się z interesu. Wielu bossów półświatka przestępczego zaczyna knuć intrygi, które mają na celu przejęcie jego interesów i majątku. 

Opowieść z odrobiną pikanterii - Emma.

Ukochana komedia Jane Austen o znalezieniu miłości i szczęścia została odtworzona w tej nowej filmowej adaptacji o nazwie "Emma". Atrakcyjna i bogata Emma Woodhouse jest niespokojną królową, która nie ma w swoim miasteczku żadnych rywali - nikt jej nie dorównuje. W tej błyszczącej satyrze o klasach społecznych i bólu dorastania Emma musi romantyczne pomyłki, aby znaleźć miłość, która czekała na nią przez cały czas.

Harley Quinn w nowym wydaniu - Ptaki Nocy

Film "Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn" opowiada o tytułowej Harley (Margot Robbie) po jej bolesnym - i ostatecznie dość niebezpiecznym - zerwaniu z Jokerem. Rozstali się już na dobre i nadszedł czas, aby Harley Quinn stanęła na własnych nogach - coś, co okazuje się znacznie trudniejsze, niż się spodziewała. Bez ochrony Jokera odkrywa, że ma na plecach dużą tarczę.