Niedosyt – opowieść o szukaniu siebie

Niedosyt – opowieść o szukaniu siebie

Niedosyt to intrygujący dramat, który w niezwykle ciekawy i oryginalny sposób łączy elementy horroru i dramatu psychologicznego. Opowieść ta posiada ukryty przekaz, jest bowiem próbą zmierzenia się z iluzorycznym szczęściem, które tak naprawdę nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.

Główną bohaterką filmu Niedosyt jest Hunter – młoda i piękna kobieta, której życiowa rola została sprowadzona do bycia ‘żoną swojego męża’. Zarówno teściowie, jak i mąż traktują ją jak ozdobę, bez prawa do decydowania o sobie. Jej głównym zajęciem jest dogadzanie mężowi, opieka nad domem oraz… udawanie szczęśliwej. Sytuację komplikuje fakt, iż kobieta zachodzi w ciążę, co jeszcze bardziej pogłębia bezduszną rutynę. Szybko okazuje się, że Hunter dręczą traumy z przeszłości, które skutkują pojawieniem się dość nietypowej przypadłości – nieposkromionego głodu. Kompulsywne podjadanie daje bohaterce namiastkę kontroli nad własnym życiem, jednak to, co

zjada nie jest tym, do czego przywykła większość społeczeństwa. Konsumpcja pinezki, wyjadanie ziemi z kwiatków, impuls do połknięcia baterii – wszystko to daje ukojenie i jest swoistą terapią, pomagającej Hunter w zrozumieniu swojej przeszłości.

Niedosyt

Młoda kobieta w ciąży zaczyna odczuwać wewnętrzny przymus spożywania niebezpiecznych przedmiotów; musi uciec od kontrolującej ją rodziny męża, aby zmi...

Zobacz więcej

 

Niedosyt to historia o podróży w głąb siebie. O roli kobiety w patriarchalnym społeczeństwie. O przemocy wobec kobiet i o walce, jaka muszą stoczyć, by cieszyć się autentycznym życiem.

 

Gdzie obejrzeć Niedosyt online?


Niedosyt, którego reżyserem oraz autorem scenariusza jest Carlo Mirabella-Davis miał swoją premierę w Polsce 25 września 2020 roku. W związku z tym, że jest to nowość, jeszcze do niedawna można było obejrzeć produkcję na ekranach kin. Z tego też powodu platformy online nie udostępniły możliwości obejrzenia obrazu za ich pośrednictwem. Zapewne wkrótce sytuacja się zmieni, dlatego co jakiś czas warto próbować wyszukać hasła Niedosyt cda lub Niedosyt zalukaj, by poznać tajemniczy i mroczny świat Hunter.

Obsada filmu Niedosyt


W rolę Hunter wcieliła się Haley Bennett, znana z takich filmów jak „Diabeł wcielony” i „Dziewczyna z pociągu”. Oprócz niej zobaczymy także Austina Stowella („Most szpiegów”, „Whiplash”), Elizabeth Marvel („Tajne przez poufne”, „Prawdziwe męstwo”) oraz Denisa O’Hare, którego mogliśmy już oglądać między innymi w filmach „Narzeczony mimo woli” i „Oszukana”.