Opowieść z odrobiną pikanterii - Emma.

Opowieść z odrobiną pikanterii - Emma.

Ukochana komedia Jane Austen o znalezieniu miłości i szczęścia została odtworzona w tej nowej filmowej adaptacji o nazwie "Emma". Atrakcyjna i bogata Emma Woodhouse jest niespokojną królową, która nie ma w swoim miasteczku żadnych rywali - nikt jej nie dorównuje. W tej błyszczącej satyrze o klasach społecznych i bólu dorastania Emma musi romantyczne pomyłki, aby znaleźć miłość, która czekała na nią przez cały czas.

Emma

Piękna, mądra i bogata Emma Woodhouse jest królową swego sennego miasteczka, nie ma konkurencji, ponieważ nie dorównuje jej nikt. W tej błyskotliwej s...

Zobacz więcej
 

W swoim debiutanckim filmie "Emma" Autumn de Wilde porusza romantyczną i seksualną tematykę bez mocnych erotycznych scen dla dorosłych. Ta nowa, wspaniale nakręcona adaptacja powieści Jane Austen wydaje się bardziej brutalna, sprośniejsza i bardziej dojrzała niż inne filmy familijne, ale de Wilde i scenarzystka Eleanor Catton nadal zachowują granice dobrego smaku. W jednej mocno reklamowanej scenie tytułowa bohaterka Emma Woodhouse (Anya Taylor-Joy) gryzie jagodę, czego świadkiem jest zachwycony Mr Knightley (Johnny Flynn). Niby nie ma miejsca nic sprośnego, ale ekran wręcz pęka od pożądliwej energii. Emma. to energiczna, zabawna i zmysłowa komedia romantyczna, na którą można zabrać swoje dzieci.

Od momentu, gdy zobaczymy Anyę Taylor-Joy w pierwszej scenie, przekonamy się, że doskonale pasuje ona do swojej postaci. Emma jest doskonałą manipulantką. Współczuje tylko wtedy, gdy jej to odpowiada, co wręcz ociera się o socjopatię. Poznamy również osoby z jej najbliższej rodziny: nerwowego ojca (Billa Nighy) i jej wojowniczego szwagra, pana Knightleya.

Na pierwszy rzut oka pan Knightley jest niczym książę z bajki. Robi nawet piękne wejście na koniu, jadąc przez malowniczą wizję angielskiej wsi. Johnny Flynn jest znany z grania w niezręcznych, romantycznych rolcach. W Emmie jednak pokazuje coś, co może być jego jak dotąd najbardziej żywym, lubianym i zabawnym występem. 

Ale Emma nie zajmuje się swoim romansem, zamiast tego szuka kogoś dla swojej młodej i naiwnej najlepszej przyjaciółki Harriet (Mia Goth). Harriet jest trudną postacią, którą jednak można polubić. Emma chce poznaćHarriet i lokalnego namiestnika Eltona, granego przez Josha O’Connora. W przeciwieństwie do swoich klasnycznych ról, które są w dużej mierze komediowe, ta postać O'Connora potrafi wzbudzić także inne, bardziej poważne emocje.