Harley Quinn w nowym wydaniu - Ptaki Nocy

Harley Quinn w nowym wydaniu - Ptaki Nocy

Film "Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn" opowiada o tytułowej Harley (Margot Robbie) po jej bolesnym - i ostatecznie dość niebezpiecznym - zerwaniu z Jokerem. Rozstali się już na dobre i nadszedł czas, aby Harley Quinn stanęła na własnych nogach - coś, co okazuje się znacznie trudniejsze, niż się spodziewała. Bez ochrony Jokera odkrywa, że ma na plecach dużą tarczę.

Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)

Zobacz więcej
 

Ptaki Nocy... to film porywający. Jest to oczywiste od pierwszej chwili, kiedy Harley Quinn wyjaśnia za pośrednictwem animowanego prologu swoją historię jako pani psychiatra, która zakochała się w najbardziej znanym złoczyńcy z Batmana, Jokerze. Przeprowadza nas przez skomplikowaną serię wydarzeń, które doprowadziły do ​​końca ich związku. 

Ale Ptaki Nocy to nie tylko zerwanie Harleya z Jokerem, który poza tym prologiem i parą niezwykle szybkich ujęć nie pojawia się w ogóle. Film kwestionuje wszystko to, co jest obecnie na porządku dziennym w filmach o superbohaterach - nudna akcja z udziałem mężczyzn i komputerów oraz ich historie. Pozwala nam spojrzeć na kino o superbohaterach z zupełnie innej strony niż dotychczas.

Film przedstawia drużynę złożoną z Quinn i kilku innych antybohaterów z DC, ale w rzeczywistości historia koncentruje się wyłącznie na Harley i wielu ludziach, którzy chcą się na niej zemścić, ponieważ nie jest już pod ochroną Jokera. Najważniejszym z tych nosicieli urazy jest Roman Sionis (Ewan McGregor), karykaturalnie próżny i zaborczy król zbrodni, który chce przejąć miasto Gotham. Kiedy Sionis łapie Quinn, oboje zawierają umowę, która ma uratować dziewczynie życie. Ponieważ i tak planuje ją zabić, Sionis zatrudnia również każdego łowcę nagród w Gotham, aby zdobyć to, czego potrzebuje.