Gra o tron (2011)

Gra o tron 2018-11-30 13:10:53

Źródło: filmweb.pl oraz imdb.com

Serial "Gra o tron" uzyskał ocenę 8.00, bazując na ocenach pozostawionych w serwisie  oraz imdb.com .

Zwiastun

Chcesz obejrzeć?

Znajdź ten serial na DVD lub Blu-Ray

Tytuł oryginalny

  • Game of Thrones

Gatunek

Obsada

Czas trwania

  • 1 godz.

Data premiery

  • 2011-04-17

Kategoria wiekowa

  • TV-MA

Zobacz również

Zarys fabuły

Kilka rodzin szlacheckich walczy o panowanie nad ziemiami krainy Westeros. Polityczne i seksualne intrygi są na porządku dziennym. Robert Baratheon (Mark Addy), król Siedmiu Królestw, prosi swojego starego przyjaciela, Eddarda Starka (Sean Bean), aby służył jako jego główny doradca. Ten, podejrzewając, że poprzednik na tym stanowisku został zamordowany, przyjmuje propozycję, aby dogłębnie zbadać sprawę. Okazuje się, że przejęcie tronu planuje kilka rodzin. Lannisterowie, familia królowej, staje się podejrzana o podstępne knucie spisku. Po drugiej stronie morza pozbawieni władzy ostatni przedstawiciele poprzednio rządzącego rodu, Targaryenów, również zamierzają odzyskać kontrolę nad królestwem. Narastający konflikt pomiędzy rodzinami, do którego włączają się również inne rody, prowadzi do wojny. W międzyczasie na dalekiej północy budzi się pradawne zło. W chaosie pełnym walk i konfliktów tylko grupa wyrzutków zwana Nocną Strażą stoi pomiędzy królestwem ludzi, a horrorem kryjącym się poza nim.

Recenzja

Nie mając pojęcia, o czym była ta seria, a nawet, że opierała się na książce, przypadkowo natknąłem się na pierwszy odcinek gry tronów na popularnej stronie internetowej programu telewizyjnego online. Produkcja HBO", to musiało być interesujące, pomyślałem. Z serii takich jak świta, sopran i seks oraz miasta ustawienie bar dość wysokie, oczekiwania z pierwszego odcinka zostały już zbudowane. Pokaz rozpoczyna się od polowań mężczyzn. Oprawa rozwija niesamowitą sensację, gdy widzowie zdają sobie sprawę, że to właśnie martwy jest tym, na który poluje. Zmarli, w pokazie nie są glamoryzowanymi wampirami czy wilkołakami, ale potworami jakiegoś rodzaju. W tym momencie myślisz sobie: "umm....fantasy dla dorosłych?...hmm". Ta obawa jednak znika w ciągu kilku minut od sekwencji następujących po nim.Gra na tronach, jest to show jak nic wcześniej. Podkreślający temat fantastyki jest tak realistycznie przedstawiony, że historia, niewyobrażalna w dzisiejszych czasach i epoce, w inny sposób wydaje się jeszcze w jakiś sposób prawdopodobna. Złożoność postaci jest tak po prostu wykonywane, oddzierając jedną warstwę na raz, że niemożliwe staje się wybranie ulubionego. Nawet królowa, która do stopnia paraliżu wyrządziła krzywdę 10-latkom, może być współczująca, gdy ujawnione zostaną wybryki jej nielojalnego męża. Spektakl dotyka każdego tabu, które może istnieć we współczesnym społeczeństwie. Dostarczając tego, co czuję, jest poczuciem wyzwolenia! Przemoc, płeć, chciwość, manipulacja, a nawet odrobina miłości są składnikami bardzo zabawnego serialu dramatycznego. istnieją jednak pewne kwestie cenzury. Nagość kobiet, na przykład, przekracza linię nieprzyzwoitości. Scena, w której 10-letni chłopiec pije mleko matki jest nieco więcej niż niepokojąca. Odkładając na bok program telewizyjny i myślenie aktora dziecięcego w chwili obecnej, czy naprawdę konieczne jest narażanie dziecka na takie rzeczy w tak delikatnym wieku? Karmienie piersią niemowlęcia jest odpowiednie dla zapewnienia zdrowego rozwoju....

Galera zdjęć

Lista odcinków

Sezon Odcinek Tytuł
1 1 Winter Is Coming
1 2 The Kingsroad
1 3 Lord Snow
1 4 Cripples, Bastards, and Broken Things
1 5 The Wolf and the Lion
1 6 A Golden Crown
1 7 You Win or You Die
1 8 The Pointy End
1 9 Baelor
1 10 Fire and Blood
Sezon Odcinek Tytuł
2 1 The North Remembers
2 2 The Night Lands
2 3 What Is Dead May Never Die
2 4 Garden of Bones
2 5 The Ghost of Harrenhal
2 6 The Old Gods and the New
2 7 A Man Without Honor
2 8 The Prince of Winterfell
2 9 Blackwater
2 10 Valar Morghulis
Sezon Odcinek Tytuł
3 1 Valar Dohaeris
3 2 Dark Wings, Dark Words
3 3 Walk of Punishment
3 4 And Now His Watch Is Ended
3 5 Kissed by Fire
3 6 The Climb
3 7 The Bear and the Maiden Fair
3 8 Second Sons
3 9 The Rains of Castamere
3 10 Mhysa
Sezon Odcinek Tytuł
4 1 Two Swords
4 2 The Lion and the Rose
4 3 Breaker of Chains
4 4 Oathkeeper
4 5 First of His Name
4 6 The Laws of Gods and Men
4 7 Mockingbird
4 8 The Mountain and the Viper
4 9 The Watchers on the Wall
4 10 The Children
Sezon Odcinek Tytuł
5 1 The Wars to Come
5 2 The House of Black and White
5 3 High Sparrow
5 4 The Sons of the Harpy
5 5 Kill the Boy
5 6 Unbowed, Unbent, Unbroken
5 7 The Gift
5 8 Hardhome
5 9 The Dance of Dragons
5 10 Mother's Mercy
Sezon Odcinek Tytuł
6 1 The Red Woman
6 2 Home
6 3 Oathbreaker
6 4 Book of the Stranger
6 5 The Door
6 6 Blood of My Blood
6 7 The Broken Man
6 8 No One
6 9 Battle of Bastards
6 10 The Winds of Winter
Sezon Odcinek Tytuł
7 1 Dragonstone
7 2 Stormborn
7 3 The Queen’s Justice
7 4 The Spoils of War
7 5 Eastwatch
7 6 Beyond the Wall
7 7 The Dragon and the Wolf

Serwis VODPLAY.pl sprawdza dla Ciebie, w których platformach VOD obejrzysz legalnie cały serial gra o tron online. Zdecydowanie możemy zaliczyć ten serial do gatunku Dramat. Cały serial trwa około 1 godz. Premiera miała miejsce w niedziela 17 kwiecień 2011. Ten materiał w zależności od serwisu VOD może być dostępny za darmo, z napisami, z lektorem lub z dubbingiem. Dystrybucja filmu "Gra o tron" jest zapewniana przez legalne źródła. Nie zezwalamy na umieszczanie odnośników do darmowych wersji "Gra o tron" na serwisach typu zalukaj, cda, kinoman czy youtube.

W naszym serwisie NIE znajdziesz linków do pirackich źródeł. Bazujemy na ogólnodostępnych serwisach takich jak filmweb.pl oraz imdb.com. Linki, które są dostępne po zalogowaniu, prowadzą do autoryzowanych serwisów VOD, dzięki czemu masz pewność, że wspierasz legalną kulturę.