Kościuszko pod Racławicami (1913)

Kościuszko pod Racławicami 2019-03-16 10:32:54

Źródło: filmweb.pl oraz imdb.com

Film "Kościuszko pod Racławicami" uzyskał ocenę 6.00, bazując na ocenach pozostawionych w serwisie filmweb.pl oraz imdb.com .

Chcesz obejrzeć?

Znajdź ten film na DVD lub Blu-Ray

Gatunek

Produkcja

Reżyseria

Obsada

Zarys fabuły

Do Kościuszki przebywającego w Dreźnie przyjeżdżają delegaci z kraju z prośbą, by stanął na czele powstania. Kościuszko składa przysięgę na rynku krakowskim. Równolegle toczy się opowieść o miłości porucznika Milewskiego do Hanki, którą wuj przeznaczył innemu. Tym "innym" jest rotmistrz Brochacki. Dochodzi do bitwy pod Racławicami, w czasie której Milewski zostaje ranny. Ratuje go Brochacki i obiecuje, że odda mu Hankę. Jeden z nielicznych polskich filmów historycznych okresu międzywojennego, zrealizowany z dużym rozmachem. Do opowieści o insurekcji kościuszkowskiej wprowadzono dramatyczną historię miłości dwóch przyjaciół do pięknej szlachcianki. Wartość dobrze zrealizowanego filmu obniżają tandetne, malowane na płótnie dekoracje. Kościuszko... cieszył się dużym powodzeniem w Polsce i ośrodkach polonijnych w Stanach Zjednoczonych.

Serwis VODPLAY.pl sprawdza dla Ciebie, w których platformach VOD obejrzysz legalnie cały film kościuszko pod racławicami online. Reżyserem filmu jest Orland. Zdecydowanie możemy zaliczyć ten film do gatunku Dramat historyczny. Ten materiał w zależności od serwisu VOD może być dostępny za darmo, z napisami, z lektorem lub z dubbingiem. Dystrybucja filmu "Kościuszko pod Racławicami" jest zapewniana przez legalne źródła. Nie zezwalamy na umieszczanie odnośników do darmowych wersji "Kościuszko pod Racławicami" na serwisach typu zalukaj, cda, kinoman czy youtube.

W naszym serwisie NIE znajdziesz linków do pirackich źródeł. Bazujemy na ogólnodostępnych serwisach takich jak filmweb.pl oraz imdb.com. Linki, które są dostępne po zalogowaniu, prowadzą do autoryzowanych serwisów VOD, dzięki czemu masz pewność, że wspierasz legalną kulturę.