Miasto bezprawia (1946)

Miasto bezprawia 2019-03-09 05:33:18

Źródło: filmweb.pl oraz imdb.com

Film "Miasto bezprawia" uzyskał ocenę 7.00, bazując na ocenach pozostawionych w serwisie filmweb.pl oraz imdb.com .

Chmura tagów

Chcesz obejrzeć?

Znajdź ten film na DVD lub Blu-Ray

Tytuł oryginalny

  • My Darling Clementine

Gatunek

Produkcja

Reżyseria

Scenariusz

Obsada

Czas trwania

  • 1 godz. 37 min.

Data premiery

  • 1946-11-01

Data premiery DVD

  • 1946-11-01

Studio

  • 20th Century Fox Film Corporation

Kategoria wiekowa

  • Not Rated

Strona internetowa

Zobacz również

Zarys fabuły

Bracia Earpowie pędzili swoje stado, w okolicy Tombstone, pozostawili ze stadem Jamesa, a reszta udała się do miasta. Po prowrocie okazało się, że James został zamordowany, a stado ukradzione. Wyatt Earp wkrótce zostaje szeryfem Tombstone i musi rozprawić się, a za razem zemścić, z klanem Clantonów - bandytów, którzy zastraszają okolicę. Pomaga mu w tym wierny towarzysz, nadużywający alkoholu "Doc" Holliday. Nie była to pierwsza próba ekranizacji tej powieści, ale ma w sobie coś niezwykłego. A mianowicie podejście do tematu. Faktem jest, że Stuart Lake znał Wyatta Earpa i opowieść o nim jest w większości autentyczna, ale John Ford również znał Earpa osobiście i dowiedział się od niego parę rzeczy, które inaczej ujmowała książka. Ford z jednej strony uczynił z tego filmu trybut ku Wyattowi Earpowi, z dugiej trybut ku kształtującemu się społeczeństwu Dzikiego Zachodu.

Galera zdjęć

Serwis VODPLAY.pl sprawdza dla Ciebie, w których platformach VOD obejrzysz legalnie cały film miasto bezprawia online. Reżyserem filmu jest John Ford. Zdecydowanie możemy zaliczyć ten film do gatunku Western. Cały film trwa około 1 godz. 37 min. Premiera miała miejsce w piątek 01 listopad 1946. Ten materiał w zależności od serwisu VOD może być dostępny za darmo, z napisami, z lektorem lub z dubbingiem. Dystrybucja filmu "Miasto bezprawia" jest zapewniana przez legalne źródła. Nie zezwalamy na umieszczanie odnośników do darmowych wersji "Miasto bezprawia" na serwisach typu zalukaj, cda, kinoman czy youtube.

W naszym serwisie NIE znajdziesz linków do pirackich źródeł. Bazujemy na ogólnodostępnych serwisach takich jak filmweb.pl oraz imdb.com. Linki, które są dostępne po zalogowaniu, prowadzą do autoryzowanych serwisów VOD, dzięki czemu masz pewność, że wspierasz legalną kulturę.