Narodziny gwiazdy (2018)

Narodziny gwiazdy 2018-11-30 12:45:06

Źródło: filmweb.pl oraz imdb.com

Film "Narodziny gwiazdy" uzyskał ocenę 7.00, bazując na ocenach pozostawionych w serwisie  oraz imdb.com .

Chcesz obejrzeć?

Znajdź ten film na DVD lub Blu-Ray

Tytuł oryginalny

  • A Star Is Born

Gatunek

Produkcja

Reżyseria

Scenariusz

Obsada

Czas trwania

  • 2 godz. 15 min.

Data premiery

  • 2018-10-05

Data premiery DVD

  • 2018-10-05

Studio

  • Warner Bros. Pictures

Kategoria wiekowa

  • R

Strona internetowa

Zobacz również

Zarys fabuły

Cooper wciela się w rolę Jacksona Maine’a, gwiazdora muzyki country, którego kariera chyli się ku upadkowi, kiedy odkrywa utalentowaną, nieznaną nikomu piosenkarkę Ally (w tej roli Lady Gaga). Kiedy między tą dwójką wybucha płomienny romans, Jack nakłania Ally do wyjścia z cienia i pomaga jej osiągnąć sławę. Jednak gdy kariera Ally w szybkim tempie przyćmiewa dokonania Jacka, jest mu coraz trudniej poradzić sobie z własną gasnącą gwiazdą.

Jackson Maine (Cooper), gwiazda muzyki country na skraju upadku, odkrywa utalentowanego nieznanego imieniem Ally (Germanotta). Jak dwa rozpocząć namiętny romans, Jackson współosi Ally w świetle reflektorów, katapultując ją do gwiazdorstwa. Ale ponieważ kariera Ally'ego szybko przyćmiewa jego własną, Jack ma coraz większe trudności z radzeniem sobie z jego blaknącą chwałą.

Recenzja

To film, w którym wszystko - fabuła, aktorstwo, postaci i ścieżka dźwiękowa - łączy się pięknie w całość, która jest czymś więcej niż sumą jej części. Pomimo kilku choppy montaż w drugiej połowie, wielki aktorskie, dokładnie zmierzone fabuła i sama piękno i tragedia historii miłości, w połączeniu z partyturą, która w jakiś sposób odzwierciedla to, co dzieje się na ekranie do listu, jest zobowiązany do pozostawienia ci piłkę w gardle, gdy kredyt rolka.nawet jeśli film nosi nazwę "Gwiazda jest narodzony", to można było łatwo nazwać, i tak samo jak odpowiednio, "Gwiezdny wychodzi". Wzniesienie charakteru Gagi do gwiazdorstwa jest lustrzanym odbiciem spiralnego zejścia Coopera w zapomnienie. Cooper wydaje się, że wylądował w roli życiowej, dostarczając przejmujący i łamiący serce spektakl jako męska, ale niezwykle wrażliwa, starzejąca się wiejska gwiazda rockowa. Do czasu, gdy Ally wejdzie do obrazu, jedyną rzeczą, która może wypełnić dziurę w jego duszy i utrzymać go w jedności, jest ogromna ilość alkoholu i tabletek. Adwent Ally'ego wstrząsnie go z jego stanu wegetatywnego, ale też da mu coś bardzo niebezpiecznego - nadzieję. Zanik jego własnej kariery, wejście Ally'ego i jego własna walka z uzależnieniem stworzą tak silne siły odśrodkowe, że jego i tak już krucha stabilność psychiczna wkrótce zacznie lecieć w szwach. Lady Gaga dostarcza również dobre - być może nie gwiaździste, ale dobre - osiągi jest najbardziej uderzające przez sam w sobie kontrast z jej postacią na scenie. Jej wokalna sprawność jest niezwykła, piosenki są pewnymi pretendentami do Oscara, a chemia z charakterem Coopera jest elektryzująca, ale facetem, który kradnie występ jest Bradley Cooper. To nie zajmuje nic innego, jak walka z uzależnieniem od siebie, aby móc dać tak wiarygodne wykonanie kogoś, kto jest tak uszkodzony i złamany jak Jackson. Jestem zdumiony liczbą ludzi, którzy go wygrzewają za to, że jest na szczycie. Mimo ogromnych sukcesów z publicznością i w pewnym stopniu z krytykami, nie spodziewam się, że film będzie nagradzany w żadnej Akademii Awards, z wyjątkiem kategorii muzycznych. W dzisiejszych czasach, albo trzeba działać w autobiografii lub zmienić się w potwora (jak Charlize Theron), aby nawet uzyskać ukłon. W związku z tym Lady Gaga może również otrzymać nominację - tylko dlatego, że jest to być może pierwszy raz, kiedy widzimy ją bez makijażu.

Galera zdjęć

Serwis VODPLAY.pl sprawdza dla Ciebie, w których platformach VOD obejrzysz legalnie cały film narodziny gwiazdy online. Reżyserem filmu jest Bradley Cooper. Zdecydowanie możemy zaliczyć ten film do gatunku Dramat. Cały film trwa około 2 godz. 15 min. Premiera miała miejsce w piątek 05 październik 2018. Ten materiał w zależności od serwisu VOD może być dostępny za darmo, z napisami, z lektorem lub z dubbingiem. Dystrybucja filmu "Narodziny gwiazdy" jest zapewniana przez legalne źródła. Nie zezwalamy na umieszczanie odnośników do darmowych wersji "Narodziny gwiazdy" na serwisach typu zalukaj, cda, kinoman czy youtube.

W naszym serwisie NIE znajdziesz linków do pirackich źródeł. Bazujemy na ogólnodostępnych serwisach takich jak filmweb.pl oraz imdb.com. Linki, które są dostępne po zalogowaniu, prowadzą do autoryzowanych serwisów VOD, dzięki czemu masz pewność, że wspierasz legalną kulturę.