Pięć nieczystych zagrań (2003)

Pięć nieczystych zagrań 2019-07-02 14:19:12

Źródło: filmweb.pl

Film "Pięć nieczystych zagrań" uzyskał ocenę 7.00, bazując na ocenach pozostawionych w serwisie filmweb.pl oraz imdb.com .

Chmura tagów

Chcesz obejrzeć?

Znajdź ten film na DVD lub Blu-Ray
hbo go Advertisement

Tytuł oryginalny

  • De Fem benspænd

Gatunek

Produkcja

Reżyseria

Scenariusz

Obsada

Czas trwania

  • 1 godz. 30 min.

Zobacz również

Zarys fabuły

Najnowsze dzieło Larsa von Triera, wielkiego manipulatora współczesnego kina, to prowokacja zacierająca granicę między fabułą a dokumentem. Tym razem von Trier wciągnął swego dawnego nauczyciela, Jorgena Letha, do przewrotnego eksperymentu: Leth ma pięciokrotnie przerobić swój sławny film pt. "Doskonały człowiek" stosując się do zasad i przeszkód narzuconych przez von Triera. Są one nieraz bardzo dziwaczne, czasem przekraczają granice moralnej przyzwoitości. Twórca "Dogville" hołduje bowiem zasadzie, że najciekawsze cechy artysty wychodzą na jaw w chwilach jego załamania. W tym celu każe mu zrealizować film animowany, choć Leth nie znosi animacji, a potem nakręcić jedną część wyłącznie z ujęć nie przekraczających pół sekundy, podczas gdy Leth jest znany z zamiłowania do długich scen i spokojnego montażu. Von Trier liczy więc, że jego dawny mistrz potknie się i stworzy kiepski film. "5 nieczystych zagrań" to szalenie odważny i intymny obraz, pełen czarnego humoru i prowokacji, obfitująca w pułapki gra i czołowe zderzenie dwóch wielkich osobowości.

Galera zdjęć

Serwis VODPLAY.pl sprawdza dla Ciebie, w których platformach VOD obejrzysz legalnie cały film pięć nieczystych zagrań online. Reżyserem filmu jest Jørgen Leth. Zdecydowanie możemy zaliczyć ten film do gatunku Animacja. Cały film trwa około 1 godz. 30 min. Ten materiał w zależności od serwisu VOD może być dostępny za darmo, z napisami, z lektorem lub z dubbingiem. Dystrybucja filmu "Pięć nieczystych zagrań" jest zapewniana przez legalne źródła. Nie zezwalamy na umieszczanie odnośników do darmowych wersji "Pięć nieczystych zagrań" na serwisach typu zalukaj, cda, kinoman czy youtube.

W naszym serwisie NIE znajdziesz linków do pirackich źródeł. Bazujemy na ogólnodostępnych serwisach takich jak filmweb.pl oraz imdb.com. Linki, które są dostępne po zalogowaniu, prowadzą do autoryzowanych serwisów VOD, dzięki czemu masz pewność, że wspierasz legalną kulturę.