Rapa Nui (1994)

Rapa Nui 2019-03-15 23:37:04

Źródło: filmweb.pl oraz imdb.com

Film "Rapa Nui" uzyskał ocenę 6.00, bazując na ocenach pozostawionych w serwisie filmweb.pl oraz imdb.com .

Chmura tagów

Chcesz obejrzeć?

Znajdź ten film na DVD lub Blu-Ray

Gatunek

Produkcja

Reżyseria

Scenariusz

Obsada

Czas trwania

  • 1 godz. 47 min.

Data premiery

  • 1994-09-09

Studio

  • Warner Home Video

Kategoria wiekowa

  • R

Zobacz również

Zarys fabuły

Akcja filmu toczy się na 42 lata przed odkryciem przez holenderskiego podróżnika Wyspy Wielkanocnej, która przez tubylców nazywana jest Rapa-Nui. Wówczas rdzenni mieszkańcy dzielili się na dwie grupy: rządzącą arystokrację Długich Uszu oraz plebs - Krótkie Uszy. Właśnie ci drudzy byli zmuszani do morderczej pracy przy rzeźbieniu ogromnych posągów, będących hołdem dla pierwszego osadnika, Hotu Matua. Według legendy, Hotu Matua miał pewnego dnia powrócić w białym kanoe. O jego obietnicy przypomina wysyłane co roku stado ptaków. Za każdym razem młodzi ludzie uczestniczą w wyścigu, którego celem jest zdobycie pierwszego złożonego przez nie jaja i dostarczenie go bez uszczerbku wodzowi. Stawka jest wysoka, bowiem zwycięzca obejmuje władzę na Rapa-Nui. Noro - wnuk obecnego wodza Ariki-Mau - chce wygrać, by przedłużyć rządy swego klanu i znieść zakaz zawierania mieszanych małżeństw. Kocha bowiem Ramanę, wywodzącą się z klanu Krótkich Uszu. W wyścigu uczestniczy także Make, towarzysz Noro z dzieciństwa, który również darzy uczuciem dziewczynę...

Serwis VODPLAY.pl sprawdza dla Ciebie, w których platformach VOD obejrzysz legalnie cały film rapa nui online. Reżyserem filmu jest Kevin Reynolds. Zdecydowanie możemy zaliczyć ten film do gatunku Dramat. Cały film trwa około 1 godz. 47 min. Premiera miała miejsce w piątek 09 wrzesień 1994. Ten materiał w zależności od serwisu VOD może być dostępny za darmo, z napisami, z lektorem lub z dubbingiem. Dystrybucja filmu "Rapa Nui" jest zapewniana przez legalne źródła. Nie zezwalamy na umieszczanie odnośników do darmowych wersji "Rapa Nui" na serwisach typu zalukaj, cda, kinoman czy youtube.

W naszym serwisie NIE znajdziesz linków do pirackich źródeł. Bazujemy na ogólnodostępnych serwisach takich jak filmweb.pl oraz imdb.com. Linki, które są dostępne po zalogowaniu, prowadzą do autoryzowanych serwisów VOD, dzięki czemu masz pewność, że wspierasz legalną kulturę.