Shazam! 2019 Wczesne recenzje: Spektakularny triumf superbohateraShazam! 2019 Wczesne recenzje: Spektakularny triumf superbohatera

Wczesne recenzje dla Shazam! Oparty na serii komiksów o tej samej nazwie, będzie to pierwszy wielkoekranowy film roku DC, po ogromnym sukcesie Aquamana w grudniu ubiegłego roku.

W Shazam! 14-letni zastępczy dzieciak o imieniu Billy Batson (Asher Angel) jest przesiąknięty super mocami po tym jak starożytny antyczny czarodziej (Djimon Hounsou) osobiście wybrał go na swojego supermocarskiego mistrza - i w zauważalny sposób przekształca go w dorosłego superbohatera (w tej roli Zachary'ego Leviego) poprzez proste wypowiadanie słowa "Shazam". Choć jego nowe umiejętności zaczynają się jako zabawa i gry, z Billy i jego zastępczy brat Freddy (Jack Dylan Grazer) testowania swoich nowych mocy, szybko odkrywa, że musi je stosować w imię dobra, aby zatrzymać super złoczyńce o imieniu Dr Thaddeus Sivana (Mark Strong). Teraz, po kilku wczesnych reakcjach już zasugerował, że film oddał sprawiedliwość do materiału źródłowego.

 

Z embarga na Shazam! W końcu zniesione, recenzje dla filmu nazywają go sukcesem. Po długim oczekiwaniu, z fanów zdesperowanych, aby zobaczyć, jak film i jego humorystyczny ton ostatecznie się sprawdzić. Sprawdź poniżej fragmenty recenzji.

 

Molly Freeman

Shazam! to inny rodzaj filmu DC niż te, które zostały wydane w ostatnich latach, ale który wywodzi się z Sandbergu i Gaydena, budując film z punktu widzenia postaci. Ponieważ Shazam ma głupszą historię pochodzenia, ma sens, aby film był po lżejszej, bardziej humorystycznej stronie. Mimo, że w filmie są jeszcze chwile mroku i dramatu, to jednak w większości są one zasługą filmu, nawet jeśli równowaga nie zawsze jest w porządku.

Owen Gleiberman

"Shazam", z drugiej strony, to po prostu lekka, zabawna, uziemiona, wciągająco bezpretensjonalna komedia akcji kuloodpornej o chłopcu w ciele (super)mężczyzny. Innymi słowy, film jest "duży" w rajstopach. I to Zachary Levi sprawia, że ta praca działa tak samo, jak zrobił to Tom Hanks.

Susana Polo

Shazam! obejmuje absurdalny knebel elementów w historii pochodzenia Billy'ego Batsona - przejażdżki metrem, czarodzieje, mieszankę postaci z chrześcijaństwa, judaizmu i mitologii greckiej; bohatera, który nosi marszowy kapelusz - i udaje się, gdy nigdy nie spędza chwili, zachowując się tak, jak ktokolwiek uznałby to za absurdalne w ogóle. Twierdziłbym, że robi to w sposób jeszcze bardziej przekonujący niż Aquaman, pomimo faktu, że Shazam! musi zestawiać swoje fantastyczne elementy z Filadelfią w centrum miasta.

Alex Abad-Santos

Nie chodzi o to, że sama wyporność filmu sprawia, że jest on tak gwieździsty; zabawa nie zawsze przewyższa ponurość. Mroczny rycerz Nolana jest ponury, potężny i szczytem opowieści superbohaterów. Jest to raczej kwestia wykonania, a przezabawny scenariusz Shazama i niezachwiane zaangażowanie na rzecz szczerości jego komiksowego materiału źródłowego w tandemie, aby dostarczyć radosne wysokie noty, do których dąży.

Chris Nashawaty

Shazam to w zasadzie dwa filmy w jednym. Jeden z Levim i jego mądrym bratem zastępczym (świeżo upieczony Jack Dylan Grazer), drugi z Silnym i wszystkimi jego snarling, wygenerowany komputerowo gobbledygook. I obaj mają drugiego w czołówce, zapasy dla duszy historii. Kochałem jednego, wyśmiewałem przez drugiego.

 

Tylko na podstawie wczesnych reakcji Shazam!, mniej więcej oczywiste było, że ostateczny i oficjalny odbiór od krytyków będzie pozytywny - co jest odpowiednie, biorąc pod uwagę, że sam tytularny bohater mieni się pozytywem. Czy uda mu się sprostać zniechęcającym oczekiwaniom biurowym stawianym przez Aquaman, czy też nie, powie tylko czas. Na razie jednak fani mogą odetchnąć z ulgą wiedząc, że Warner Bros. jest na solidnej, zwycięskiej drodze.