Szczygieł (2019)

Szczygieł 2019-07-09 12:03:17

Źródło: filmweb.pl oraz imdb.com

Film "Szczygieł" uzyskał ocenę 6.00, bazując na ocenach pozostawionych w serwisie filmweb.pl oraz imdb.com .

Chmura tagów

Chcesz obejrzeć?

Znajdź ten film na DVD lub Blu-Ray

Tytuł oryginalny

  • The Goldfinch

Gatunek

Produkcja

Reżyseria

Scenariusz

Obsada

Data premiery

  • 2019-09-13

Studio

  • Warner Bros. Pictures

Kategoria wiekowa

  • R

Zobacz również

Zarys fabuły

Film "Szczygieł" opowiada losy Theodora Deckera, który stracił matkę w wieku 13 lat w zamachu bombowym. Zamach miał miejsce w muzeum. Przez ten incydent postanawia podróżować. Dzięki podróży odkrywa siebie na nowo i poznaje miłość. W filmie cały czas przy sobie ma obraz szczygła, przypomina mu o matce. Szczygieł jest filmową wersją książki Donny Tartt. W obsadzie tego projektu są między innymi: Ansel Elgort w roli głównej, Nicolle Kidman, Sarah Paulson, Aneurin Barnard. Film trafi do kin w listopadzie tego roku.

Theodore „Theo” Decker miał 13 lat, kiedy jego matka zginęła w zamachu bombowym w Metropolitan Museum of Art.  Tragedia zmienia jego życie w porywającą podróż przepełnioną smutkiem i poczuciem winy, podczas której odkrywa siebie na nowo, szuka odkupienia, a nawet odnajduje miłość.  Przez cały ten czas nie rozstaje się z jedyną pamiątką, która przypomina mu tamten straszliwy dzień... obrazem przedstawiającym niewielkiego ptaka przykutego łańcuchem do podajnika, na którym siedzi... Szczygła. Szczygieł to ekranizacja uznanej na całym świecie bestsellerowej powieści Donny Tartt, którą w 2014 r. wyróżniono Nagrodą Pulitzera w kategorii fikcja literacka oraz nagrodą Andrew Carnegie Medal. Na liście bestsellerów New York Timesa utrzymywała się przez 30 tygodni.  

Galera zdjęć

Serwis VODPLAY.pl sprawdza dla Ciebie, w których platformach VOD obejrzysz legalnie cały film szczygieł online. Reżyserem filmu jest John Crowley. Zdecydowanie możemy zaliczyć ten film do gatunku Dramat. Premiera miała miejsce w piątek 13 wrzesień 2019. Ten materiał w zależności od serwisu VOD może być dostępny za darmo, z napisami, z lektorem lub z dubbingiem. Dystrybucja filmu "Szczygieł" jest zapewniana przez legalne źródła. Nie zezwalamy na umieszczanie odnośników do darmowych wersji "Szczygieł" na serwisach typu zalukaj, cda, kinoman czy youtube.

W naszym serwisie NIE znajdziesz linków do pirackich źródeł. Bazujemy na ogólnodostępnych serwisach takich jak filmweb.pl oraz imdb.com. Linki, które są dostępne po zalogowaniu, prowadzą do autoryzowanych serwisów VOD, dzięki czemu masz pewność, że wspierasz legalną kulturę.