The Farewell - Recenzja filmu

The Farewell - Recenzja filmu

W "Pożegnaniu" jest bardzo dużo prawdy, jak na film, który otwiera się głosząc, że jest "oparty na prawdziwym kłamstwie".

Ten inteligentny film zręcznie łączy w sobie komedię i tragedię, udaje mu się być serdecznym, nie ukrywając się i nie będąc sentymentalnym. Jego obsada osiąga wiarygodną i relatywną dynamikę rodzinną, która prawdopodobnie odzwierciedla Twoją własną, podczas gdy film opowiada historię, która jest specyficzna w swoich machinacjach, ale uniwersalna w swoich na wynos.

"Crazy Rich Asians" scenarzysta Awkwafina występuje w roli Billi, nowojorczyka, który uczy się swojej babci, którą nazywa Nai Nai (Shuzhen Zhao), ma tylko kilka miesięcy życia.

The Farewell

Zobacz więcej

Nai Nai mieszka w Chinach, a rodzice Billi - Haiyan (Tzi Ma) i Jian (Diana Lin) postanawiają utrzymać Nai Nai w niewiedzy nad jej diagnozą. Zamiast mówić jej prawdę, rodzina wyrusza do Chin na wesele jednego z kuzynów Billi'ego, Hao Hao (Chen Han), i planuje wykorzystać ślub jako sposób pożegnania się z Nai Nai, nie informując jej o jej chorobie.

Jest to wysokoprzewodowe założenie, że pisarz-dyrektor Lulu Wang radzi sobie z pewnością siebie i opanowaniem, być może dlatego, że fabuła jest bliska i droga jej sercu, i w dużej mierze opiera się na podobnej sytuacji z jej własną babcią.

Zespół wykonuje godną pochwały pracę z bogatym materiałem, który zajmuje się bańkami, które w nim żyjemy oraz poczuciem winy i rozłączenia, które wielu imigrantów odczuwa od swoich rodzin i ojczyzn. Wynika to również z głębokich różnic kulturowych pomiędzy Wschodem i Zachodem, jednak rytuały jedzenia i rodziny są rozpoznawalne dla wszystkich. Ostatni beat przerywa film wykrzyknikiem i pokazuje, że niektóre kłamstwa są tego warte.