Wagon towarowy Bertha (1972)

Wagon towarowy Bertha 2019-03-13 21:55:59

Źródło: filmweb.pl oraz imdb.com

Film "Wagon towarowy Bertha" uzyskał ocenę 5.00, bazując na ocenach pozostawionych w serwisie filmweb.pl oraz imdb.com .

Chmura tagów

Chcesz obejrzeć?

Znajdź ten film na DVD lub Blu-Ray

Tytuł oryginalny

  • Boxcar Bertha

Gatunek

Produkcja

Reżyseria

Scenariusz

Obsada

Czas trwania

  • 1 godz. 32 min.

Data premiery

  • 1972-06-14

Data premiery DVD

  • 1972-06-14

Studio

  • MGM Home Entertainment

Kategoria wiekowa

  • R

Zobacz również

Zarys fabuły

Jeden z wcześniejszych - i mało znanych - obrazów Martina Scorsese, wyprodukowany przez legendarnego Rogera Cormana. Akcja tego opartego na autentycznych zdarzeniach filmu dzieje się w Ameryce z okresu "Wielkiego Kryzysu", czyli na początku lat 30-tych. Zagubiona po tragicznej śmierci ojca Berta wiąże się z przywódcą grupy rebeliantów Big Billem Shelleyem. Odbywa wspólnie z nimi podróż pociągami po całym kraju, naznaczoną licznymi napadami rabunkowych. W niektórych fragmentach filmu, zwłaszcza w naturalistycznych scenach przemocy widać już przebłyski geniuszu rezyserskiego Scorsese. Zdecydowanie jednak zabrakło w tym dziele spójności gatunkowej. Jego twórca nie potrafił się do końca zdecydować czy realizuje "sowizdrzałowską" komedię przygodową czy poważny dramat społeczny...

Galera zdjęć

Serwis VODPLAY.pl sprawdza dla Ciebie, w których platformach VOD obejrzysz legalnie cały film wagon towarowy bertha online. Reżyserem filmu jest Martin Scorsese. Zdecydowanie możemy zaliczyć ten film do gatunku Dramat. Cały film trwa około 1 godz. 32 min. Premiera miała miejsce w środa 14 czerwiec 1972. Ten materiał w zależności od serwisu VOD może być dostępny za darmo, z napisami, z lektorem lub z dubbingiem. Dystrybucja filmu "Wagon towarowy Bertha" jest zapewniana przez legalne źródła. Nie zezwalamy na umieszczanie odnośników do darmowych wersji "Wagon towarowy Bertha" na serwisach typu zalukaj, cda, kinoman czy youtube.

W naszym serwisie NIE znajdziesz linków do pirackich źródeł. Bazujemy na ogólnodostępnych serwisach takich jak filmweb.pl oraz imdb.com. Linki, które są dostępne po zalogowaniu, prowadzą do autoryzowanych serwisów VOD, dzięki czemu masz pewność, że wspierasz legalną kulturę.