Życie ikony popkultury - Judy

Życie ikony popkultury - Judy

Legenda showbiznesu Judy Garland (Renee Zelweger) przybywa do Londynu, by zagrać pięciotygodniową serię koncertów. Od jej legendarnego występu w Czarnoksiężniku z krainy Oz minęło już trzydzieści lat, ale nadal może pochwalić się imponującymi umiejętnościami. Judy przygotowuje się do koncertów, jednocześnie walcząc z zarządem oraz ponownie oczarowuje swoją osobą muzyków i fanów. Nawet jej marzenia o miłości wydają się spełniać, gdy pakuje się w burzliwy romans z Mickeyem Deansem (Finn Wittrock), jej przyszłym mężem. Film zawiera niektóre z jej najbardziej znanych piosenek, pokazue jej rozterki miłosne i bardziej codzienne elementy życia jednej z największych gwiazd w historii.

Judy

Judy Garland, cudowne dziecko sceny i wielkiego ekranu, dziewczyna, która podbiła serca światowej publiczności dzięki niewinnej urodzie, niezwykłemu g...

Zobacz więcej
 

Akcja filmu rozgrywa się w 1969 roku, a Garland zostaje zmuszona do podjęcia bolesnej decyzji. Musi zostawić syna i córkę i udać się do Londynu na pięciotygodniowy koncert. Tylko w ten sposób może zarobić wystarczająco dużo pieniędzy, aby kupić dom i upewnić się, że nie straci opieki nad swoimi dziećmi.

Gwieździe już jako dziecku podawano narkotyki i przeprowadzano brutalne ataki na jej samoocenę. Jej szef Louis B Mayer (Richard Cordery), wielokrotnie mówi młodej Garland, że jest sto ładniejszych dziewczyn, które z przyjemnością zajmą jej miejsce. Film opowiadania o wszystkich ciemnych sekretach przemysłu Hollywood, łącznie z wypaloną gwiazdą wyrzucaną z apartamentu hotelowego, na który jej nie stać.

Zellweger doskonale przedstawia traumatyczne wydarzenia z dzieciństwa celebrytki, które wpływają na obecny stan rzeczy. Widać je w każdym jej słowie i ruchu. Widać to w sposobie, w jaki patrzy na Lisę Minnelli, jej najstarszą córkę, twierdząc że nie boi się nadchodzącego przedstawienia. Kobieta, która prywatnie jest kłębkiem nerwów, ożywa dopiero w świetle reflektorów.