Avengers: Endgame aka Avengers 4 - data premiery, obsada, zwiastun - wszystko co musisz wiedzieć

Avengers: Endgame aka Avengers 4 - data premiery, obsada, zwiastun - wszystko co musisz wiedzieć

Avengers: Endgame jest filmem o superbohaterach z 2019 roku i dwudziestodwu sekundowym wejściem do filmu Marvel Cinematic Universe. Reżyserem filmu jest Joe & Anthony Russo, a autorem jest Christopher Markus & Stephen McFeely - zespół stojący za drugim i trzecim filmem Kapitana Ameryki. Zespół ten pracował również nad poprzednim filmem z serii Avengers: Infinity War, która bezpośrednio układa wydarzenia tego filmu.

Zwycięstwo Thanosa, trzy tygodnie po kataklizmicznych wydarzeniach, połowa czującego życia wszechświata zniknęła, a ukończona Gauntlet Infinity zniknęła z Mad Titan do odległego świata. Jednak nawet w tej pozornie beznadziejnej sytuacji, żyjący bohaterowie wszechświata (Avengers, Guardians, i każdy inny, kto jest na tyle odważny, aby toczyć walkę) są zostawieni, aby odebrać części. Z odrobiną nadziei, zamierzają ożywić swoich przyjaciół i sojuszników oraz niezliczone tryliony żywych istot, które Thanos zabił, i znaleźć sposób na pokonanie go raz na zawsze. Ale to nie będzie łatwe, a niszczycielskie ofiary będą musiały być dokonane, aby przywrócić rzeczywistość do normalnego stanu.

Choć nie oczekuje się, że będzie to ostatni film Avengerów, szczególnie w świetle zbliżającego się przejęcia przez Disneya aktywów Marvela z 21st Century Fox potencjalnie otwierając drzwi dla nowych postaci, aby dołączyć do zespołu, oczekuje się, że będzie to ostatni z oryginalnymi sześcioma postaciami służącymi jako centrum uwagi filmu. Kilka szczegółów na temat Marvela po 2019 roku sugeruje, że MCU zrobi przerwę od tej współpracy na rzecz budowania innych autonomicznych jednostek.

Avengers: Infinity War i ten film wspólnie służą jako kulminacja wszystkiego, co wydarzyło się w Marvel Cinematic Universe do końca fazy 3, sfilmowane back-to-back (z reshootami) między 2017 a 2018 rokiem. Jako takie, obsada dla tych filmów jest dość znaczna.

Pierwszy trailer i oficjalny tytuł ukazały się 7 grudnia 2018 roku. Premiera filmu planowana jest na 26 kwietnia 2019 roku.