5 najlepszych komedii z 2017 roku

5 najlepszych komedii z 2017 roku

W dzisiejszych czasach trudno jest rozdzielić świetne filmy na konkretne gatunki, ponieważ najlepsze z nich często łączą w sobie lekkość i mrok, humor i patos. Niektóre z najśmieszniejszych filmów ostatnich lat były najzabawniejsze, ale to nie znaczy, że Hollywood całkowicie zrezygnował z dostarczania LOL-ów dla publiczności.

3. I Don't Feel at Home in This World Anymore

Ruth (Melanie Lynskey) odkrywa, że jej dom został ograbiony, a to tylko początek długiego ciągu codziennych upokorzeń, które popchnęły ją na skraj. W odwecie, ona współpracuje z jej sąsiadem Tony (grany przez Eliasza Wooda), aby dokładnie zemścić się na wszystkich tyłkach, którzy zrujnowali jej życie. Dzika i krwawawa komedia Macona Blaira w równym stopniu wzmacnia masakrę i egzystencjalizm, a film zdobył Grand Jury na tegorocznym festiwalu Sundance.

I Don't Feel at Home in This World Anymore

Młoda dziewczyna ma dość ogarniającej świat znieczulicy. Kiedy ktoś włamuje się do jej domu, postanawia szukać sprawiedliwości na własną rękę.

Zobacz więcej

2. I tak cię kocham

Kumail Nanjiani ( który napisał scenariusz wraz z żoną Emily V. Gordon) występuje w roli walczącej pakistańskiej komediopisarki w Chicago o nazwisku Kumail Nanjiani, która zakochuje się w białej kobiecie, Emily (w tej roli Zoe Kazan). Po tym jak romans okazuje się tragiczny ze względu na zastrzeżenia rodziny, sprawy komplikują się, gdy Emily zostaje uwięziona w medycznie wywołanej śpiączce, a Kumail musi poczekać z rodzicami na chorobę (w tej roli Holly Hunter i Ray Romano).

I tak cię kocham

Ta historia wydarzyła się naprawdę: mężczyzna z kapitalnym poczuciem humoru i konserwatywną rodziną na głowie spotkał przypadkiem nowoczesna dziewczyn...

Zobacz więcej

1. Lady Bird

Reżyserski debiut Grety Gerwig może być bardzo autobiograficzną opowieścią o tym, że jej własna nieudana młodość dojrzewała w Sacramento, w Kalifornii, we wczesnym okresie rozkwitu. Ale jako tytułowa bohaterka, Saoirse Ronan jest tour de force sama w sobie - chociażby po to, by zapomnieć o Gerwig jako aktorce i docenić jej nieskazitelne talenty jako pisarki-reżyserki. Laurie Metcalf występuje fenomenalnie jako mama Lady Bird's Beleaguered, a Tracy Letts, Beanie Feldstein, Lucas Hedges, Timothée Chalamet, Stephen McKinley Henderson i Lois Smith dopełniają znamienitą grupę w tym, co być może najbardziej wzruszające i urzekające w komedii roku.

Lady Bird

Christine „Lady Bird” McPherson (Saoirse Ronan) ze wszystkich swych młodzieńczych sił sprzeciwia się matce (Laurie Metcalf). Kobiecie silnej, wyrazist...

Zobacz więcej