Forrest Gump (1994)

Forrest Gump 2018-11-30 20:34:30

Źródło: filmweb.pl oraz imdb.com

Film "Forrest Gump" uzyskał ocenę 8.00, bazując na ocenach pozostawionych w serwisie filmweb.pl oraz imdb.com .

Chmura tagów

Chcesz obejrzeć?

Znajdź ten film na DVD lub Blu-Ray

Gatunek

Produkcja

Reżyseria

Scenariusz

Obsada

Czas trwania

  • 2 godz. 22 min.

Data premiery

  • 1994-07-06

Data premiery DVD

  • 1994-07-06

Box office

  • $330,000,000

Studio

  • Paramount Pictures

Kategoria wiekowa

  • PG-13

Strona internetowa

Zobacz również

Zarys fabuły

"Forrest Gump" to romantyczna historia, w której Tom Hanks wcielił się w tytułową postać - nierozgarniętego młodego człowieka o wielkim sercu i zdolności do odnajdywania się w największych wydarzeniach w historii USA, począwszy od swego dzieciństwa w latach 50-tych. Po tym, jak staje się gwiazdą footballu, odznaczonym bohaterem wojennym i odnoszącym sukcesy biznesmenem, główny bohater zyskuje status osobistości, lecz nigdy nie rezygnuje z poszukiwania tego, co dla niego najważniejsze - miłości swej przyjaciółki, Jenny Curran. Forrest jest małym chłopcem, kiedy jego ojciec porzuca rodzinę, a matka utrzymuje siebie i syna biorąc pod swój dach lokatorów. Kiedy okazuje się, że jej chłopiec ma bardzo niski iloraz inteligencji, pozostaje nieustraszona w swoim przekonaniu, że ma on takie same możliwości, jak każdy inny. To prawda - takie same, a nawet dużo większe. W całym swym życiu Forrest niezamierzenie znajduje się twarzą w twarz z wieloma legendarnymi postaciami lat 50-tych, 60-tych i 70-tych. Wiedzie go to na boisko piłki nożnej, poprzez dżungle Wietnamu, Waszyngton, Chiny, Nowy Jork, do Luizjany i w wiele innych miejsc, a wszystko to relacjonuje on w swych poruszających i wstrząsających opowieściach przypadkowo spotkanym osobom.

Recenzja

Rzadko komentuję, ale czuję się zmuszony. Czytając te komentarze jest jasne, jak często ludzie nie dostrzegają sensu filmów. Ktoś wyżej wspomniał, że Gary Sinise był "diabłem wcielonym". Wydaje się, że język charakteru i jego prokreacja do używania imienia Pana na próżno obraził osobę. Choć doceniam, że ta osoba może nie lubić filmu i oczywiście nie lubi bluźnierstwa, myślę, że tej osobie brakuje sensu.... i to mnie smuci. Nie oceniaj, przynajmniej do końca filmu. Osoba powyżej pozwoliła najbiedniejszej powierzchni języka obłoczyć całą perspektywę filmu. Co za wstyd. W końcu nie trzeba lubić profanacji, aby docenić to, co artyści starają się osiągnąć za jej pomocą.w tym konkretnym przypadku, ta osoba powyżej, która wydaje się być bardzo pobożna, przeoczyła cały punkt Lt. Dan. W mojej próbie wyrażenia mojej własnej interpretacji Lt. Dana i przeciwstawienia się bardzo słabo wyrażonej opinii, że Lt. Dan jest diabłem, obawiam się, że wprowadzę kilka spoilerów poniżej, więc przeczytałem je z ostrożnością, więc nie znoszę ich wypowiadania. W mojej głowie chodziło mi o to, aby zgłębić, to bardzo bezpośrednie określenia, pojęcia wiary w następstwa tragedii. Jego użycie języka, choć zgodne z charakterem, pokazuje również jego wewnętrzne zamieszanie i konflikt z Bogiem. Przyznam, że język ten nie jest przeznaczony dla dzieci, ale jako dorosły mogę docenić, że język Lt. Dana był *założony*, aby uświadomić mi, że był w sprzeczności z Bogiem. Będąc zbyt wrażliwym na język, osoba ta przegapiła wypłatę, gdy ppłk Dan w końcu znajdzie Boga. Ja, jako osoba wiary, znalazłem jego historię, w podtekście całego filmu, jako bardzo ciekawą i satysfakcjonującą.....

Galera zdjęć

Serwis VODPLAY.pl sprawdza dla Ciebie, w których platformach VOD obejrzysz legalnie cały film forrest gump online. Reżyserem filmu jest Robert Zemeckis. Zdecydowanie możemy zaliczyć ten film do gatunku Dramat. Cały film trwa około 2 godz. 22 min. Premiera miała miejsce w środa 06 lipiec 1994. Ten materiał w zależności od serwisu VOD może być dostępny za darmo, z napisami, z lektorem lub z dubbingiem. Dystrybucja filmu "Forrest Gump" jest zapewniana przez legalne źródła. Nie zezwalamy na umieszczanie odnośników do darmowych wersji "Forrest Gump" na serwisach typu zalukaj, cda, kinoman czy youtube.

W naszym serwisie NIE znajdziesz linków do pirackich źródeł. Bazujemy na ogólnodostępnych serwisach takich jak filmweb.pl oraz imdb.com. Linki, które są dostępne po zalogowaniu, prowadzą do autoryzowanych serwisów VOD, dzięki czemu masz pewność, że wspierasz legalną kulturę.