Czarna pantera nominowana do nagrody za najlepszy scenariusz adaptacyjny przez "Writers Guild".

Czarna pantera nominowana do nagrody za najlepszy scenariusz adaptacyjny przez "Writers Guild".

Czarna pantera zdobyła nominację do tytułu Najlepszego Scenariusza Adaptacyjnego Gildii Literatów. Przez lata głosujący w konkursach wydawali się być stronniczy wobec komiksowych adaptacji, często spychając ich do kategorii technicznych - nawet jeśli zasługiwali na to gdzie indziej. Pośmiertne zdobycie przez Heath Ledgera Oscara za Mroczny Rycerz to najsłynniejszy rzadki wyjątek, ale wydaje się, że fala rozkręca. Rok po tym, jak Logan został uznany przez Akademię w Najlepszym Scenariuszu Adaptacyjnym, Czarna Pantera Ryana Cooglera stała się ulubieńcem sezonu w dobrej wierze i podjęła niezbędne kroki w celu uzyskania nominacji do Najlepszego Zdjęcia.

Marvel Cinematic Universe przebojem wszechświata pojawiła się na listach prekursorów Oscara tak często, jak faworytów, takich jak A Star is Born i BlacKkKlansman, nominowany do nagrody dla Najlepszego Obrazu przez Złote Globy, Nagrody Wyboru Krytyków i Gildii Producentów w Ameryce. Dodatkowo, zdobył ukłon w stronę Screen Actors Guild's Best Performance by a Cast Award, a także kilka innych wyróżnień. Teraz ma jeszcze jedno prestiżowe wyróżnienie, które można dodać do swojego życiorysu.

Dziś Gildia Pisarzy nominowała do nagrody za najlepszy scenariusz oryginalny i najlepszy scenariusz adaptacyjny. Zgodnie z regulaminem organizacji, niektóre nagrody dla ciężkiej wagi (np. Ulubione) nie kwalifikują się do nagrody, ale listy zawierają kilka typowych osób podejrzanych. Sprawdź je w poniższym miejscu:

Oryginalny scenariusz:

Eighth Grade
Green Book
A Quiet Place
Roma
Vice

Dostosowany scenariusz:

Czarne bractwo. BlacKkKlansman
Czarna Pantera
Can You Ever Forgive Me?
If Beale Street Could Talk
Narodziny gwiazdy

Czarne bractwo. BlacKkKlansman

Jest początek lat siedemdziesiątych, a Ron Stallworth (John David Washington) jest pierwszym czarnoskórym detektywem, który służy w Departamencie Poli...

Zobacz więcej