30 filmów 2019 które zobaczysz jeszcze w tym roku30 filmów 2019 które zobaczysz jeszcze w tym roku

Sezon filmowy na jesień 2019 r.  obejmie przewidywane kontynuacje, pretendentów do sezonu z nagrodami oraz zakończenie Sagi Skywalker. Lato 2019 zaczęło się dobrze dzięki Avengers: Endgame trafiło do kin pod koniec kwietnia. Po drodze było jeszcze kilka hitów ( John Wick 3 , Spider-Man: Far From Home , The Lion King ), ale ogólnie publiczność wydawała się nieco rozczarowana tym, co Hollywood ma w menu.

 

Aby pomóc scharakteryzować sytuację, przygotowaliśmy listę 30 jesiennych filmów z 2019 roku (wraz z wyróżnieniami, na koniec). Jak zwykle, filmy są ponumerowane w kolejności ich kinowej daty premiery.

 

30. TO: ROZDZIAŁ 2 (2019)

 

To: Rozdział 2

"To 2" to film grozy, który ukaże się we wrześniu tego roku. Jest to kontynuacja popularnego horroru "To". W tej produkcji zobaczymy tych samych bohat...

Zobacz więcej

Streszczenie fabuły: Pennywise powraca na powierzchnię w Derry po 27-letniej hibernacji, zmuszając dorosłych członków klubu przegranych do powrotu do swojego rodzinnego miasta i (miejmy nadzieję) pokonania złego stworzenia, raz na zawsze.


Zobacz zwiastun

 

29. SZCZYGIEŁ (2019)

 

Szczygieł

Film "Szczygieł" opowiada losy Theodora Deckera, który stracił matkę w wieku 13 lat w zamachu bombowym. Zamach miał miejsce w muzeum. Przez ten incyde...

Zobacz więcej

Streszczenie fabuły: Theodore "Theo" Decker ma 13 lat, kiedy jego matka ginie w zamachu bombowym w Metropolitalnym Muzeum Sztuki, wysyłając go na odyseję smutku, poczucia winy, ponownego odkrycia, miłości, a może nawet odkupienia.

 

Zobacz zwiastun

 

28. OSZUSTKI (2018)

 

Oszustki

Film koncentruje się na filozofii i sile stojącej za różnymi rodzajami zgiełku w Nowym Jorku i ich postaciami. Od sprzedaży ulicznej i życia nocnego.....

Zobacz więcej

Streszczenie fabuły: Grupa pracowników klubu striptizu opracowuje schemat obracania stołów na swoich bogatych klientach z Wall Street i zdziera je zamiast tego.

 

Zobacz zwiastun

 

27. AD ASTRA (2019)
 

Ad Astra

Astronauta Roy McBride (Brad Pitt) wyrusza na wyprawę poza granice Układu Słonecznego, aby odnaleźć swego zaginionego ojca i odkryć tajemnicę, która z...

Zobacz więcej

Streszczenie fabuły: inżynier Korpusu Wojskowego Roy McBride podróżuje do zewnętrznych krawędzi układu słonecznego w celu odkrycia tajemnicy, która wiąże się z jego długo zaginionym ojcem i zagraża wszystkiemu życiu na ziemi.

 

Zobacz zwiastun

 

26.RAMBO 5: LAST BLOOD (2019)
 

Rambo 5: Last Blood

"Rambo: Ostatnia Krew" to film akcji opowiadający losy już starego Johna Rambo. Bohater został alkoholikiem, by zapomnieć o traumatycznych przeżyciach...

Zobacz więcej


Streszczenie fabuły: Kiedy córka przyjaciela zostaje porwana przez agresywny meksykański kartel, John Rambo jest zmuszony skonfrontować się z krwawą przeszłością i wykorzystać swoje śmiertelne umiejętności bojowe w żadnym celu po raz kolejny.


Zobacz zwiastun

 

25.DOLEMITE IS MY NAME! (2019)
 

Dolemite Is My Name!

Rudy Ray Moore wciela się w alfonsa o imieniu Dolemite.

Zobacz więcej

Streszczenie fabuły: Wielozadowolony performer Rudy Ray Moore wyrusza, aby pokonać Hollywood w swojej własnej grze i zrobić film blaxploitacyjny oparty na jego popularnej postaci, Dolemite.

 

Zobacz zwiastun

 

24.JOKER (2019)

Joker

Historia jednego z cieszących się najgorszą sławą superprzestępców uniwersum DC — Jokera. Przedstawiony przez Phillipsa obraz śledzi losy kultowego cz...

Zobacz więcej

Streszczenie fabuły: Chętny komik o imieniu Arthur Fleck stopniowo zamienia się w życie pełne zbrodni i chaosu w Gotham City, przekształcając się w Jokera.

 

Zobacz zwiastun

 

23.LUCY IN THE SKY (2019)

 

Lucy In The Sky

Astronautka Lucy po powrocie z długiej misji w kosmosie pełnej doznań wykraczających poza zasięg ludzkiego pojmowania zaczyna powoli tracić kontakt z...

Zobacz więcej

Streszczenie fabuły: Astronauta Lucy Cola powraca na Ziemię po misji kosmicznej, która zmienia życie i zaczyna tracić kontakt z rzeczywistością w świecie, który teraz wydaje się zbyt mały.

 

Zobacz zwiastun

 

22.BLIŹNIAK (2019)

 

Bliźniak

Elitarny zabójca próbuje przejść na emeryturę. Niespodziewanie zostaje zaatakowany przez agenta, który potrafi przewidzieć każdy jego ruch.

Zobacz więcej

Streszczenie fabuły: Elitarny zabójca Henry Brogan przygotowuje się do odejścia na emeryturę, kiedy nagle zostaje skierowany na cel i ścigany przez swojego najbardziej zabójczego przeciwnika: jego młodszego klona.

 

Zobacz zwiastun
 

 

21.PARASITE (2019)
 

Parasite

Żywot rodziny pana Ki-taeka (Kang-ho Song) nie należy do najbardziej udanych. Rodzice z dwójką dorosłych dzieci żyją w nędzy, wszyscy są bezrobotni, a...

Zobacz więcej

Streszczenie fabuły: Ulica-smart, ale bezrobotni, rodzina Kim znaleźć drogę do pracy dla niezwykle bogatego klanu Park, przed pasożytniczych interloper grozi zrujnować wszystko.

 

Zobacz zwiastun

 

20.ZOMBIELAND 2 (2019)

Zombieland 2

"Zombieland: Kulki w łeb" to kontynuacja filmu "Zombieland" z 2009 roku. Film opowiada losy Columbsa, Tallahassee, Wichte i Little Rock. Fabuła toczy...

Zobacz więcej

Streszczenie fabuły: Columbus, Tallahasse, Wichita i Little Rock przenoszą się do amerykańskiego centrum, gdzie spotykają się z innymi ocalałymi, a bitwa ewoluowała zombie.

 

Zobacz zwiastun 

 

19.THE LIGHTHOUSE (2019)

 

The Lighthouse

Zobacz więcej


 
Streszczenie fabuły: Para latarników stara się utrzymać zdrowie psychiczne, pracując na odległej i tajemniczej wyspie Nowej Anglii w latach 90-tych XIX wieku.

 

Zobacz zwiastun

 

18.JOJO RABBIT (2019)

 

Jojo Rabbit

Zobacz więcej

Streszczenie fabuły: Nazistowska młodzież (której najlepszym przyjacielem jest wyimaginowany Adolf Hitler) odkrywa, że jego matka ukrywa żydowską dziewczynę w domu podczas II wojny światowej.

 

Zobacz zwiastun

 

17.TERMINATOR: MROCZNE PRZEZNACZENIE (2019)

 

Terminator: Mroczne przeznaczenie

"Terminator: Mroczne przeznaczenie" to kontynuacją filmu "Terminator 2: Dzień sądu" z 1991 roku. Produkcja została ogłoszona w styczniu 2017. Reżysere...

Zobacz więcej

Streszczenie fabuły: Sarah Connor łączy siły z żołnierzem z przyszłości, aby chronić młodą kobietę, na którą poluje podróżujący w czasie Terminator.

 

Zobacz zwiastun

 

16.Harriet 

Streszczenie fabuły: Harriet Tubman ucieka z niewoli na południu USA i prowadzi setki zniewolonych ludzi do wolności przez linię kolejową.

 

Zobacz zwiastun

 

15.HONEY BOY (2019)
 

Honey Boy

Zobacz więcej

Streszczenie fabuły: Zmagający się aktor próbuje naprawić swój związek ze swoim pijacym, łamiącym prawo ojcem.

 

Zobacz zwiastun

 

14.DOKTOR SEN (2019)

 

Doktor Sen

"Doktor sen" to dreszczowiec oparty na zdarzeniach z horroru "Lśnienie". Opowiada on losy dorosłego Dannego Torrence, który poznaje dziewczynkę. Dziew...

Zobacz więcej

Streszczenie fabuły: 40 lat po przerażającym pobycie w hotelu Overlook, Dan Torrance pomaga nastolatce, która jest celem niebezpiecznego kultu dla jej własnych "błyszczących" umiejętności.

 

Zobacz zwiastun

 

13.LAST CHRISTMAS (2019)
 

Last Christmas

Zobacz więcej

Streszczenie fabuły: Kate jest młodą kobietą z nawykiem podejmowania biednych decyzji życiowych, kiedy poznaje Toma, uroczego faceta, który wydaje się zbyt dobry, by był prawdziwy.

 

Zobacz zwiastun

 

12.KŁAMSTWO DOSKONAŁE (2019)

 

Kłamstwo doskonałe

Film "Kłamstwo doskonałe" opowiada losy oszusta o imieniu Roy Courtnay, który poznaje w internecie wdowę Betty McLeish. Jednak kiedy zaczęli mieszkać...

Zobacz więcej

Streszczenie fabuły: Sezonowany oszust Roy Courtnay niespodziewanie zakochuje się w swoim ostatnim zamożnym celu, Betty McLeish, po spotkaniu z nią osobiście.

 

Zobacz zwiastun

 

 

11.ANIOŁKI CHARLIEGO (2019)

 

Aniołki Charliego

Zobacz więcej

Streszczenie wykresu: Po ogłoszeniu niebezpiecznej technologii, inżynierowie systemowi są zatrudniani przez Agencję Townsend (która obecnie działa na całym świecie).

 

Zobacz zwiastun

 

10.LE MANS '66 (2019)
 

Le Mans '66

Shelby (Damon) i Miles (Bale) wspólnie stawili czoło obojętności wielkich korporacji, prawom fizyki i własnym ograniczeniom, by zbudować rewolucyjny s...

Zobacz więcej

Streszczenie fabuły: Projektant automatyki Carroll Shelby i jego kierowca, Ken Miles, próbują zbudować samochód wyścigowy dla Forda, który może ostatecznie pokonać Ferrari w 24-godzinnym wyścigu Le Mans w 1966 roku.

 

Zobacz zwiastun

 

9.KRAINA LODU II (2019)

 

Kraina lodu II

"Kraina lodu 2" to kontynuacja amerykańskiego filmu animowanego o tym samym tytule z roku 2013. Film opowiada losy dwóch księżniczek, Elzie i Annie, o...

Zobacz więcej

Streszczenie fabuły: Elsa wraz z Anną, Kristoffem, Olafem i Svenem wyrusza w niebezpieczną podróż, aby chronić swoje królestwo i odkryć, dlaczego urodziła się z magicznymi mocami.

 

Zobacz zwiastun

 

8.A BEAUTIFUL DAY IN THE NEIGHBORHOOD (2019)

 

A Beautiful Day in the Neighborhood

Tom Hanks wciela się w postać pana Rogersa, we współczesnej historii o tym, jak uprzejmość triumfuje nad cynizmem. Całość oparta jest na prawdziwej hi...

Zobacz więcej

Streszczenie fabuły: Dziennikarz Lloyd Vogel niechętnie zgadza się napisać artykuł o Fredzie Rogersie, tylko po to, by znaleźć swoją perspektywę na życie, która uległa transformacji.

 

Zobacz zwiastun

 

7.IRLANDCZYK (2019)
 

Irlandczyk

"Irlandczyk" to osadzona w powojennej Ameryce epicka gangsterska opowieść widziana oczami weterana II wojny światowej Franka Sheerana, oszusta i płatn...

Zobacz więcej

Streszczenie planu: Frank Sheeran zastanawia się nad swoją karierą zabójcy mafii, w tym nad jego zaangażowaniem w zaginięcie legendarnego szefa związku, Jimmy'ego Hoffy.

 

Zobacz zwiastun

 


6.NA NOŻE (2019)
 

Na noże

Zobacz więcej

Streszczenie fabuły: Kiedy znany powieściopisarz kryminalny Harlan Thrombey umiera niewytłumaczalnie zaraz po 85. urodzinach, detektyw Benoit Blanc jest tajemniczo zaciągnięty do dochodzenia.

 

Zobacz zwiastun

 

5.QUEEN & SLIM (2019)

 

Queen & Slim

Pierwsza randka Queen i Slima przybiera nieoczekiwany obrót, gdy zostają zatrzymani przez policję.

Zobacz więcej

Streszczenie fabuły: Po zastrzeleniu policjanta w obronie własnej, para na pierwszej randce jest zmuszona do wspólnej ucieczki.

 

Zobacz zwiastun
 
 

4.JUMANJI: NASTĘPNY POZIOM (2019)

 

Jumanji: Następny poziom

"Jumanji: Następny poziom” to powrót słynnych bohaterów, których poznaliśmy w "Jumanji: Przygoda w dżungli”. Tyle że zasady gry zmieniły się diametral...

Zobacz więcej

Streszczenie fabuły: Kiedy Spencer znika w świecie Jumanji, jego przyjaciele podążają za nim i odkrywają, że gra zmieniła się od czasu ostatniej gry.

 

Zobacz zwiastun

 

3.GWIEZDNE WOJNY: SKYWALKER. ODRODZENIE (2019)

 

Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie

Film "Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie" to gatunek space fantasy. Premiera produkcji zaplanowana jest na 20 grudnia 2019 roku. "Gwiezdne Wojny" t...

Zobacz więcej

Streszczenie fabuły: Saga Skywalkera zbliża się do końca, gdy Rey, Finn i Poe Dameron walczą z Kylo Renem i siłami pierwszego rzędu.

 

Zobacz zwiastun


 

2.CATS (2019)

 

Streszczenie fabuły: Członkowie plemienia kotów Jellicle starają się zadecydować, która z nich wstąpi do warstwy Heaviside Layer i wróci do nowego życia.

 

Zobacz zwiastun


 

1.MAŁE KOBIETKI (2019)

 

Małe kobietki

Zobacz więcej

Streszczenie fabuły: Siostry Jo, Meg, Amy i Beth March są pełnoletnie i starają się żyć na własnych warunkach w powojennej Nowej Anglii w latach 60-tych XIX wieku.

 

Zobacz zwiastun